Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak se dopravit na sluncem prozářený Rhodos?

15. 1. 2011

 

rhodos.jpgΡΟΔΟΣ/Ρόδος

Na Rhodosu jsem se poprvé ocitla v létě roku 2010. Již jsem advizovala, že tato dovolená čítala pouhých, ale krásných 14 dnů :-). Jelikož jsem dovolenou trávila v rodině mého přítele mohu tvrdit, že jsem Rhodos sice nepoznala celý, ale za to dobře :-).

                            

NA RHODOS SE MŮŽEME DOSTAT LETECKY


V letní sezóně, která začíná na přelomu dubna a května se na Rhodos nejlépe dostaneme low-cost lety. Z Prahy tyto lety zařizuje společnost Travel service pod obchodní značkou Smart Wings-www.smartwings.cz. Na této adrese můžete provést rezervaci vašeho letu a získat podrobnější informace. Rezervace letenek je přehledná. Za zpáteční letenku z Phy zaplatíte cca 7000-8000,-. Poslední lety jsou kolem poloviny října.

Detailnější informace o společnosti Travel service a informace o flotile získáte na webu- www.travelservice.aero

Na Rhodos se můžete dopravit i s cestovní kanceláří, která vám spolu s letem zajistí i odvoz z letiště Diagoras.

V zimní sezóně je trochu komplikovanější se na Rhodos dostat. Sama jsem tuto situaci musela řešit a mohu říct, že jsem nad zadáváním míst odletů a vyhledávání nejvýhodnějších letenek strávila x hodin. Nejjednodušší, ale trochu dražší je spoj s Českými aerolinkami do Athén. Z Athén se na Rhodos dostanete během jedné hodiny a to buď lety od Aegeanairlines nebo Olympicair-www.aegeanairlines.gr, www.olympicair.com. Pokud o své cestě na Rhodos budete vědět s předstihem neváhejte s rezervací letenek. Ceny letů z Athén na Rhodos jsou výhodné, pokud si je zabookujete včas v programu economic, v jiných programech jsou opravdu finančně nevýhodné a mohou stát i více, než letenka z Prahy do Athén.

Další možností je let se společností Lufthansa. Pokud se cena letenky z Prahy do Athén vyhoupne až za 7000,- je opravdu výhodnější letět s Lufthansou a přesednout si v Mnichově, nebo Duseldorfu. O Vánocích jsem cenu letenky našla i za cca 4500,-. Opět si ale musíte zajistit extra let z Athén na Rhodos. Další variantou, nad kterou je dobré uvažovat, pokud se ocitáte v zimní sezóně je let z Prahy-Athény se společností Malév-www.malev.com. S vyhledáváním letenek přes Malev jsem si opět ověřila, že čím dřív tím líp. S pátráním po nejlevnějších letenkách jsme s přítelem zabruslili i na stránky společnosti Ryan air. Ryan air lítají z italského letiště Bergama na Rhodos. Lety z Prahy, ale lítají na milánské letiště Malpensa, z něj se musíte dopravit do Bergama jiným způsobem.

 

I TROCHU PESTŘEJI :-)

Když jsem byla nejvíc zoufalá, protože jsem veškeré lety našla opravdu drahé, zkusila jsem i lodní dopravu z Athén na Rhodos a ceny mě opravdu přepkvapili. Já jsem si našla trasu s lodní společností Blue Star Ferries-www.bluestarferries.com/site/content.asp. V ekonomické tříde jsem našla zpáteční lístek za cca 2000,-. Netroufla jsem si ovšem cestovat sama. Velmi drahou záležitostí je s touto variantou spojená cesta z athénského letiště Eletherios Venizelos, myslím tím, pokud jste v metropoli poprvé a zvolíte si taxi. Bohužel nemám zkušenosti s řeckou hromadnou dopravou.

 

A JEŠTĚ TAKÉ

 Do Řecka a i na Rhodos se můžete dopravit i po vlastní ose svým autem, z pevniny za pomoci trajektu. Trasu si můžete naplánovat na webu-www.maps.google.com a vybavit se detailními podrbnostmi. Zkušenost s cestováním autem nemám, takže pokud se chcete podělit piště mi na email- rhodosaki@gmail.com :-). 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář