Jdi na obsah Jdi na menu
 


Řekové v ulicích s prázdnými kapsami

15. 1. 2011

 

strike.jpg

Zprvu bych chtěla poznamenat, že v oborech ekonomika a žurnalistika nejsem znalá. Jediný důvod, kterým mohu obhájit tento článek je ten, že jsem o řecké finanční krizi byla informovaná z toho největšího zdroje. Podrobně to byly řecké blogy, noviny a televizní zpravodajství a také jsem dopady krize mohla pocítit na vlastní kůži, když jsem v létě v Řecku byla. Škrtání škrtání rozpočtů a jako odpověď nepokoje a stávky, které se nejvíce projevily v letecké a pozemní dopravě.

 

Pamatuju si přesně na moment, když mi můj přítel oznámil, že finančí komisaři  vyhlásili, že je Řecko zadlužené a stojí před bankrotem. Na jednu stranu jsem ho skoro viděla plakat, protože i v těch pár vteřinách si nejspíš uvědomil, co to všechno může znamenat, jak pro jeho rodinu, tak pro všechny Řeky. Na stranu druhou byl nesmírně rozčilený. Byl si totiž vědom, kdo za to nese největší odpovědnost. Já bych se k tomu přiklonila taky, protože mi je ten člověk, který do dnešní doby vede řeckou vládu krajně nesympatický. Mám na mysli Giorgose Papandrea.

Pokud Giorgose Papandrea uvidíte v nějakém kratší sestřihu, který vám zprostředkuje nějaká z našich tuzemských televizních stanic, možná si budete myslet, že ten člověk vypadá přeci seriózně. O Řecku a jeho záchraně mluví v nejlepších superlativech. Jenže..Pravdou zůstává, že Papandreou je inteligencí obdařený člověk. Studoval také v USA, což by mohlo vést k domněnce, že svou zemi se pokusí vést k prosperitě.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář