Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

ellada.jpg

Komu by se nelíbil takovýto výhled :-)? Musím se přiznat, že před rokem 2008 jsem o Řecku věděla jen to, že je to jeden z členských států EU, a že před přijetím eura se tam platila drachmou. Ve svých představách o seznámení s Řeckem jsem si dovolila popustit fantazii k nějaké dovolenés, ale tím to končilo.

S tou dovolenou se to právě v roce 2008 vyplnilo. Jedna z mých kamarádek v Řecku již od dětství trávila dlouhé letní měsíce. Trochu jsme povyrostli a mohli si dovolit absolvovat dva týdny o samotě. Daly jsme se dohromady tři kamarádky. Kromě naší "Řekyně" jsme v Řecku ani jedna ještě nebyla. Pro mě to ke všemu znamenalo i první cestování letadlem. Takže již od počátku výletu bylo jasné, že tyto dva týdny se hluboce zaryjí do mé paměti. (To jsem ještě opravdu nevěděla, co mě čeká :-D). Nechci se tu moc rozepisovat o mých zážitcích, ale ťuknu do nich alespoň trochu, protože jsou vodítkem k tomu, co tu tvořím. Možná ve vás některé situace vyvolají úsměv :-).

Lětěly jsme z Ruzyně low-costem společnosti Sky europe. Mohu říct, že moje první dojmy byly opravdu katastrofické, nedokázala jsem si představit, že ten křáp se vůbec odlepí od země, natož aby letěl v několika stech metrech!

Jelikož tu sedím a píšu, tak si asi domyslíte, že neskutečné se stalo skutečností. První dojmy z výhledu z letadla? Vysušená krajina..vysušená krajina..vysušená krajina, žádná zeleň a po výstupu z letadla to vedro?? Hrůza. V příletové hale ale ticho a celkem chládek. Během pár vteřin bylo všechno jinak, protože dorazili cestující z vnitrostátního letu z Rhodosu. To byl teprve hluk :-) Děti všude kolem nás, řev všude kolem nás. Dnes už chápu, že se nikdo nehádal, prostě se jen lidé bavili. Co budu povídat, přivítání přímo velkolepé. Naštěstí naše kamarádka-Lucka už na nás čekala venku i s naším novým řeckým kamarádem Giannisem, který nám nabídl první pomoc v této džungli. (..)

 

 

 


 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář